Van'da bir çocuk ateşli silahla vuruldu Van'da bir çocuk ateşli silahla vuruldu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Çatak öğrenim biriminin düzenlediği ’Uçan Balon’ şenliğinde mutlu yarınlara sloganıyla yüzlerce balon gökyüzüne bırakıldı.

Van’ın Çatak TEGV gönüllülerinin düzenlemiş olduğu şenlikte çocuklar gönüllerince eğlenip, barış ve mutluluk adına gökyüzüne balon bıraktı. Çatak İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yükselin desteğiyle, TEGV Çatak sorumlusu Gülay Aras Koçun öncülük ettiği şenliğe vatandaşlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Şenlikte bir konuşma yapan Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, “Çocukların geleceğimizin teminatıdır” sözleriyle başladı. Yüksel, “Dünya’ya onların penceresinden bakmak ve el uzatmak ilk önceliğimiz. Çocukların olduğu yerde huzur ve sevgi vardır. Bu sevgi çemberinde bulunmaktan dolayı bende çok mutluyum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“AMACIMIZ BÜTÜN ÇOCUKLARA ULAŞMAK”

TEGV Çatak Sorumlusu Gülay Aras Koç, “Maalesef bölgemiz ekonomik ve eğitim olarak yeterli düzeyde değil. Bu da çocuklarımızın gelişim düzeyini etkiliyor. Bizlerde ilçemizde ki köyleri ve mezraları teker teker gezip çocuklara ulaşarak kişisel eğitimlerine ve sosyal hayata kazandırma adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. ‘Uçan Balon’ şenliğimizde ise bölgemizdeki çocukları bir araya getirerek gönüllerince eğlenmelerini ve kaynaşmalarını sağlıyoruz. Şenliğimizde maddi ve manevi desteğini bizlerden esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel beyefendiye canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Yüzlerce balonun bırakılmasıyla gökyüzü bir anda renk cümbüşüne dönüşürken, maskot kedinin hazırladığı gösteri çocuklar tarafından beğeniyle izlendi.