Van’ın Çatak ilçesinde ikamet eden emekli bankacı Aziz Hasar, kurduğu 25 bin metrekarelik çiftlikte organik tavuk, horoz ve civciv yetiştiriyor.

HDP’nin helikopterden atılanlar için Meclis’e verdiği dilekçeye bakanlıktan yanıt HDP’nin helikopterden atılanlar için Meclis’e verdiği dilekçeye bakanlıktan yanıt

Çatak ilçesinde yaşayan emekli banka müdürü Aziz Hasar ve kardeşi Kemal Hasar emekli ikramiyesiyle geçen yıl kurduğu tavuk çiftliğinde organik tavuk, horoz yetiştirip yumurta üretmeye başladı. Çiftliğinin etrafını duvar ve tel örgülerle kapatan Hasar, kümesler yaparak, satın aldığı 2 bin civcivi besleyip büyüttü. Yaklaşık 7 aylık olan tavuklar, şimdi yumurta vermeye başladı. Günlük 200 yumurta aldığını ve bunun satışını yaptığını belirten Hasar, "Emekli olduğumda böyle bir iş yapmak aklıma geldi. Bizim yaşadığımız ilçede bu işe uygundu. Sağlıklı beslenmek için organik gıdalarla beslenmemiz gerektiğine inanıyorum. Şu anda tavuklardan organik yumurta alıyorum. Kısa süre sonra tavuklar kuluçkaya yatacak. İşlerimizi daha da büyüterek organik tavukların kesimini yapıp piyasaya süreceğiz" dedi.