Van’ın Çatak İlçe Müftülüğü tarafından ilçe protokolü, sivil toplum kuruluş temsilcileri, esnaf, din görevlileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlara yönelik iftar programı düzenlendi.

Danıştay, Çatak’ta Sortkin Deresi üzerinde kurulan HES’e ilişkin kararı bozdu Danıştay, Çatak’ta Sortkin Deresi üzerinde kurulan HES’e ilişkin kararı bozdu

Çatak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, Belediye Başkanı Emin Babur, İlçe Emniyet Amiri Yılmaz Tamtürk, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri, cami dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı. İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, Ramazan ayının rahmet ve mağfiret ayı olmasıyla beraber aynı zamanda paylaşma, yardımlaşma, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı bir bereket ayı olduğunu söyledi. İlçe Müftülüğü olarak bu duygu ve düşüncelere katkıda bulunmak ve Ramazan-ı şerifin feyiz ve bereketinden hep beraber istifade edebilmek amacıyla bu programı tertiplediklerini ifade eden İlçe Müftüsü Kılıç, “İftar programımıza iştirak eden kaymakamımız, daire amirlerimiz ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu rahmet mevsiminde aynı sofra etrafında aynı duygularla birleşmemiz ve duaların kabul edildiği bu zaman diliminde aynı temennilerle dua ve niyazlarda bulunmamız, yüce rabbimizin mağfiretine ve hoşnutluğuna vesile olmaktadır. Bu vesileyle Ramazan-ı şerifin esenlik ve bereketinin hepimizi kuşattığı bu müstesna günlerde paylaşma ve diğerkâmlık duygularını hayata geçirme hususunda bir farkındalık oluşturma gayreti içerisinde olmalıyız. Helal kazanç ve helal lokma şuuru ve bilincini vazgeçilmez bir yaşam tarzı şekline dönüştürmeli ve bu konuda toplumda bir duyarlılık hissi oluşturmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek ve kardeşlik duygularımızı kaim kılmak için soframızı, muhabbetimizi ve gönül dünyamızı paylaşmalı ve Ramazan ayının eşsiz rahmet ve bereket iklimini kimsesiz ve ihtiyaç sahiplerine de hissettirmeliyiz. Ramazan ayının bu ulvî duygulara katkıda bulunmasını ve bizlere hayatımızın her safhasında ışık saçmasını yüce rabbimden temenni ediyor; tüm insanlığa barış, esenlik ve rahmet getirmesini niyaz ediyorum” dedi.

İftar programı, İlçe Müftülüğü ilahi ekibi tarafından okunan ilahi ve ezgilerin ardından yapılan dua ile son buldu.