Başak Demirtaş ve kendisine usulsüz rapor düzenlediği iddiasıyla 2,5 yıl hapis cezası alan doktor Rezan Buğday beraat etti.

Yurt dışı ziyaretleri sırasında hasta olmadığı halde usulsüz biçimde rapor aldığı ve aile sağlığı merkezindeki görevli doktorun da muayene etmeden kendisine rapor verdiği iddiasıyla yargılanan Başak Demirtaş ve doktor Rezan Buğday, “Resmi belgede sahtecilik” iddiasıyla 2,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bölge istinaf mahkemesi ise eksik soruşturma yapıldığı gerekçesiyle kararı bozmuştu.

Ramazan Hoca'yı öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi Ramazan Hoca'yı öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi

Sözcü’nün haberine göre; İstinaf mahkemesi,  eksik inceleme ve yetersiz gerekçeyle verilen mahkûmiyet kararının usul ve yasaya aykırı olduğuna karar verdi.

Mahkeme, şüpheden sanık yararlanır ilkesine dayanarak, Başak Demirtaş ve doktor Rezan Buğday’ın suçlu olduklarına dair yeterli delil bulunmadığından beraatlerine karar verdi. İki sanığın vekille temsil edilmeleri nedeniyle 29.800’er lira vekâlet ücreti ödenmesine de hükmedildi.