Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kurban Bayramı programı kapsamında Agirî'deki belediyeleri ziyaret etti. DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit ile Agirî Milletvekilli Necla Demir'in de eşlik ettiği Bakırhan, ilk olarak Gîyadîn (Diyadin) Belediyesi'ni ziyaret etti. Bakırhan ve beraberindekiler, belediye önünde Belediye Eşbaşkanları Hayat Zorbay ve Adnan Doğan tarafından karşılandı. Heyet, ardından geçtiği belediyedekilerle bayramlaştı.

Bakırhan daha sonra Agirî'nin Awkevir (Taşlıçay) ilçesine geçti. Bakırhan ve beraberindeki heyet, belediye önünde Belediye Eşbaşkanları Cemile Duman ve Mehmet Ali Budak tarafından karşılandı. Daha sonra belediyeye geçen Bakırhan, kendilerini karşılayanlarla bayramlaştı, eşbaşkanlarla bir süre sohbet etti. Son olarak ise Agirî Belediyesi ziyaret edilerek, Belediye Eşbaşkanları Hazal Aras ve Memet Akkuş ile bayramlaşıldı. 

YSK Duyurdu: 7 ilin milletvekili sayısı değişti YSK Duyurdu: 7 ilin milletvekili sayısı değişti

Ziyaretlerde konuşan Bakırhan, “Kayyım talanının en iyi fotoğrafı Gîyadîn’dir. Belediyeler halkın evi ve yerel demokrasinin teminatıdır. Şimdi gece gündüz demeden çalışma zamanıdır” diye belirtti.