Aydın: Kışanak’ın tutukluluğu seçme ve seçilme hakkının ihlalidir Aydın: Kışanak’ın tutukluluğu seçme ve seçilme hakkının ihlalidir

İstanbul’un AKP’li Tuzla İlçe Belediyesi,  belediyenin arazisini Kuran kursu adı altında medrese inşa edilmek üzere İsmailağa Cemaati’ne tahsis edecek. BirGün’ün haberine göre, Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısında, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Huzurlu Gönüller Eğitim Vakfı ile protokol imzalaması için Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya yetki verilmesi istendi. Teklifte, mülkiyeti belediyeye ait olan ve imar planlarına spor alanı olarak işlenen Merkez Mahallesi’ndeki 2 bin 336 metrekare büyüklüğündeki araziye İsmailağa Cemaati’ne bağlı Huzurlu Gönüller Eğitim Vakfı tarafından Kuran kursu inşa edileceği belirtildi.

 CHP’li meclis üyelerinin itirazına rağmen AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla Belediye Başkanı Yazıcı’ya protokol imzalama yetkisi verildi. Böylece, AKP’li belediye ile İsmailağa’ya bağlı vakıf arasında imzalanacak protokolle beraber arsa cemaatin kullanımına devredilecek. 

Tuzla Belediyesi, arsanın Huzurlu Gönüller Eğitim Vakfı tarafından talep edildiğini açıkladı ve arazinin halkın kullanımına sunulacağını iddia etti.