CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan ancak "İstiklal Marşı" ve "Atatürk pankartı" krizi nedeniyle iptal edilen Süper Kupa maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşananların ardından muhalefeti suçlayan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösteren Özel, "Orada yaşananların sebebi sensin sen Tayyip Erdoğan" dedi.

"BALTAYI TAŞA VURDULAR"

Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki operasyonda hayatını kaybeden Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak'ın Manisa'daki ailesine taziye ziyaretinde bulunan Özel, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Budak'ın cenaze töreninde yaşanan provokasyona değindi.

Özel, "Kendileri bir kez daha yaşananlarla ilgili üzüntülerini dile getirdi. Bu mahalle, bu aile acısını yaşarken, şehir dışından, özellikle ilçelerden ve komşu illerden getirilen bir siyasi partiye ait bir grup provokatörün yaptıklarından ne Atatürk Mahallesi ne Manisa'mız ne de gerçek vatanseverler, gerçek milliyetçiler mesuldür. 'Ana muhalefet lideri, kendi memleketinde şehit cenazesinde protesto edildi' diye bir haber yapmak isteyenlerin maksatlı çabalarıdır. Ama baltayı taşa vurdular" dedi.

DEM Parti'den Diyarbakır ve Mardin yangınları için çağrı: 'Acilen afet bölgesi ilan edilmeli' DEM Parti'den Diyarbakır ve Mardin yangınları için çağrı: 'Acilen afet bölgesi ilan edilmeli'

"O TFF BAŞKANI'NI BEN Mİ ATADIM, BEN Mİ DESTEKLİYORUM!"

CHP Genel Başkanı Özel, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün AKM'de bir konuşma yaptı ve muhalefet partilerinin Süper Kupa finaliyle ilgili açıklamalarını 'İstismar siyaseti' olarak değerlendirdi. 'Şov ve provokasyon malzemesi yapmalarına izin vermeyeceğiz' dedi. Neler söylersiniz" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Cumhuriyet'in 100. yılında Türkiye'nin iki güzide kulübünün, Atatürk'ü seven, Atatürk'ü yüzüncü yıl formalarına basan iki kulübün maçını Atatürk düşmanı Suudi Arabistan'a muhalefet partileri mi almış? Anıtkabir'e gitmeyen Suudi Arabistan'a Cumhuriyet'in 100. yılının en büyük kupasını götürmek hangi aklın ürünü? O Bakan'ı, o TFF Başkanı'nı ben mi atadım, ben mi destekliyorum? Böyle bir durumu Türkiye'ye yaşatanlar samimi bir özür dileyip özeleştiri yapacaklarına, yine dönüyorlar muhalefeti suçluyorlar. Muhalefet ne yapsın? 4 ay önce 'Bu maç orada oynanmaz' dedim. 3 ay önce 'Bu maçın yerini değiştirin' dedim. 2 ay önce 'Bu maçın doğru yeri İzmir Atatürk Stadı'dır' dedim. Atatürk'ün adını anmayan, kabrine gitmeyen, İstiklal Marşı'mıza dahi tahammül edemeyen, Atatürk'ün askerini, 'Merhaba asker' diye kendi dilinde selamlamak yerine Arapça selamlayan bir adamın ayağına Atatürk'ün iki takımının maçını götürürsen bu olur. Halen daha bizi suçluyor. Suçluluk psikolojisindedir. Orada yaşananların sebebi sensin sen Recep Tayyip Erdoğan."