Van'da Süphan Mahalle Muhtarı Ayhan Komi ile Şabaniye Mahalle Muhtarı Çetin Bilir'in görevden alınmasının ardından bir muhtar daha görevinden alındı. Muradiye ilçesine bağlı Sarımemet Mahallesi muhtarı Kemal Karagülle, hakkında 2017 yılında açılan ve devam eden bir davadan dolayı görevden alındığı öğrenildi. 

MÜHÜR ELİNDEN ALINDI

Van'ın Muradiye ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi Van'ın Muradiye ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Yaşananlara ilişkin Mezopotamya Ajansı'na konuşan Karagülle, 31 Mart seçimlerinden önce seçim kuruluna sicil kaydını teslim ettiğini ve herhangi bir sabıka kaydının olmadığını kaydetti. 2017 yılında hakkında açılan bir davadan ötürü görevden alındığını söyleyen Karagülle, 25 Haziran tarihinde mührünün elinden alındığını belirtti. 

'HAKKIM GASP EDİLMİŞTİR'

31 Mart seçimlerinde mahallede sandığa giden 163 seçmenden 105'inin oyunu aldığını belirten Karagülle, yasal hakkını arayacağını söyledi. 3 ay önce mührün kendisine verildiğini söyleyen Karagülle, "Hakkım gasp edilmiştir. Kesinleşmiş bir cezam olsaydı haklıydılar. Ama yarın beraat de edebilirim" diye konuştu.

Karagülle, hukuki mücadelesini ise sonuna kadar sürdüreceğini söyledi.(Van/MA)