Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında soruşturma açıldı. Suriyeliler başta olmak üzere sığınmacılarla ilgili sarf ettiği sözleri soruşturma konusu edilen Özdağ, “Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz” diyerek karara tepki gösterdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlattı. Özdağ hakkındaki soruşturmanın “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” ve “Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamalarından başlatıldığı öğrenildi.

Sosyal medya hesabından kararı paylaşan Özdağ, karara tepki gösterdi:

Metropoll anketi: İstanbul’da İmamoğlu mu, Kurum mu önde? Metropoll anketi: İstanbul’da İmamoğlu mu, Kurum mu önde?

“Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak var. Bunlara on milyarlarca dolar harcadık ve harcıyoruz. Erdoğan’ın yanlış politikalarından dolayı ülkemizde emperyalizmin her an istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu. Göç enflasyonu azdırdı, pahalılığı ve işsizliği artırdı. Sınırlarımız delik deşik oldu. Gençlerimiz uyuşturucu batağında. Bir çok gencimiz sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerden 3 kat hızlı artıyor. Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz. Beni hapse atmakla korkutamazsınız. Bu güzel ülkenin Lübnan ve Suriye olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.”