Esenyurt’ta 28 Temmuz’da yaşanan tekel bayi saldırısında hayatını kaybeden Batuhan Bayındır’ın ailesi 3 milyon lira, 2 ev, 1 kamyonet ve 1 araba karşılığında şikayetinden vazgeçti. Davanın avukatı Kerim Bahadır Şeker, “3 milyon TL, ölen Bayındır’ın aile yakınlarına verilmiş” dedi.

Aynı saldırıda ölen Yunus Emre Erzen’in de avukatı olan Şeker, “Ölen Batuhan Bayındır’ın aile yakınlarına 3 milyon lira verilmiş” dedi ve para hesaplarına geçtikten sonra şikayetten vazgeçtiklerini belirtti.

TV100’den Rojda Altıntaş’a konuşan avukat Kerim Bahadır Şeker, “3 milyon liranın üzerine iki ev, bir kamyonet ve bir araba da olduğu belirtiliyor” dedi.

İki minibüs kafa kafaya çarpıştı: 3'ü ağır, 8 yaralı İki minibüs kafa kafaya çarpıştı: 3'ü ağır, 8 yaralı

Avukat Şeker, kan parasının Erzen ailesine de teklif edildiğini ancak ailenin reddettiğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

29 Temmuz gecesi saat 00.15 sıralarında Esenyurt Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerindeki tekel bayine gelen ve kimliği henüz belirlenemeyen şüpheliler araçla Batuhan Bayındır, Yunus Emre Erzen ve Yusuf Erzen’nin bulunduğu tekel bayisine geldi.

Tekel bayisindeki üç kişiyi tehdit etmeye başlayan saldırganlar, önce işkence yapmaya başladı ardından yanlarında getirdikleri silahlarla Batuhan Bayındır, Yunus Emre Erzen, Yusuf Erzen’e kurşun yağdırıp kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Batuhan Bayındır ile Yunus Emre Erzen’nin öldüğü Yusuf Erzen’nin ise yaralandığını belirlendi. Ağır yaralanan Erzen, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi.

Saldırı kamuoyunda büyük yankı uyandırmış, günlerce konuşulmuştu.