Hakem Halil Umut Meler'in darp edilmesinin ardından olağanüstü toplantı yapan Türkiye Futbol Federasyonu tüm liglerdeki maçlar süresiz ertelenmesi kararı aldı.

Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında MKE Ankaragücü Çaykur Rizespor maçından sonra Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e saldırmıştı. Saldırı sonrası TFF yönetim kurulu olağanüstü toplantı kararı almıştı.

Amedspor şampiyonluğu kutlanıyor Amedspor şampiyonluğu kutlanıyor

Toplantının ardından açıklama yapan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak erteledik" dedi.

Büyükekşi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Halil Umut Meler, kendini bilmez canilerce saldırıya uğramıştır. Alçak saldırıyı yapanlar, bunu sadece Halil Umut Meler'e yapmadılar. Bu, Türk futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Halil Umut Meler'in sağlık durumunu yakından takip ediyoruz. Değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz. Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır.

Tüm liglerdeki maçları süresiz olarak erteledik. Futbol maçları bir savaş değil, sonunda ölüm yok. Bütün takımlar aynı anda şampiyon olamaz. Bunu hepimizin idrak etmesi lazım. Herkesi sorumluluğa davet ediyoruz."