Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisini bakanlıktan almak için diğer bakanların da milletvekili adayı yapıldığını sohbetlerde esprili bir dile ifade etti ortaya çıktı.

Tutanak sahte çıktı; “MHP’li vekilin evinde gözaltı yaptık” Tutanak sahte çıktı; “MHP’li vekilin evinde gözaltı yaptık”

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; 14-28 Mayıs seçimlerinin sonucunda iktidar değişmedi ama hem AKP Meclis grubu hem de Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde büyük yenilenme yaşandı. AKP milletvekillerindeki değişim oranı yüzde 65’i bulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürpriz kararıyla büyükşehirlerden aday gösterilen 15 bakan da milletvekili olarak Meclis’te görev yapmaya başladı.

Bakanların milletvekili yapılması kararı, “Meclis’te güçlü temsil”, “seçim sürecine dinamizm kazandırmak”, “Kamuoyuna değişim mesajı” vermek olarak yorumlanmıştı. Ancak Erdoğan’ın bu kararını, “Başta İçişleri Bakanı olmak üzere bazı bakanlarla yolları ayırmak istiyor. Kırgınlık yaratmamak için böyle toplu bir değişime gitti” şeklinde değerlendirenler de oldu. Meclis kulislerine bakılırsa bu değerlendirmeyi eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da aynen paylaşıyor. Öyle ki Soylu’nun milletvekili olan bazı eski bakanlarla sohbet sırasında esprili şekilde, “Sayemde hepiniz milletvekili oldunuz” diye takıldığı anlatılıyor.