Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Peker, gazeteci Talat Atila'nın "Sedat Peker iki ay içerisinde Türkiye'ye dönecek" iddiasına yanıt verdi.

Peker iddialara ilişkin, "Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye'ye dönmek gibi bir düşüncem yok" diye konuştu.

"Abu Dabi'de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi" diyen Peker, "Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş cinayetinin şüphelileri arasında yer alan Olcay Kılavuz sessizliğini bozdu Sinan Ateş cinayetinin şüphelileri arasında yer alan Olcay Kılavuz sessizliğini bozdu

Peker, şunları söyledi: "Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum." 

ÜNİVERSİTEYE BAŞLAMIŞ

Saymaz, Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde üniversiteye başladığını bilgisini paylaşarak, "Ancak güvenlik gerekçesiyle üniversitenin adını belirtmediler" dedi.