M.A'da yer alan habere göre HEDEP Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, kayyım atamasından önce Ankara’da toplantılar yapıldığını belirterek, toplantılarda konuşulanları da aktardı. Sakık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplantıda Başbakan var, İçişleri Bakanı var ve İçişleri Bakanı ‘Sayın Sakık’ı görevden alacağız’ diyor. Başbakan diyor ki: ‘Ya, bir kent bundan memnun.’ Bakın, borç yok, harç yok. Diyorsunuz ya: ‘Hendek var, dağa bayıra para gitti.’ Orada maaş almıyor bu belediye başkanı. Sizin Ağrı Milletvekiliniz Cesim Gökçe toplantıda şunu söylüyor: ‘Siz eğer Sakık’ı görevden alırsanız biz o şehre gidemeyiz. Bir şehir dualarla bunu kolluyor, koruyor.’ Ama ne oldu biliyor musunuz? Benim yerime kayyum atadınız. Ne oldu biliyor musunuz? Hani para pul ilişkisi… Ya bir adam maaş bile almıyorsa ne parası, ne pulu. Bu benim bütün arkadaşlarımın da yargılanan bütün arkadaşlarımızın da akçeli işlerle ilişkimiz yok” diye konuştu.

'Gidin kayyımların neler yaptığını görün'

Kayyımların yaptığı yolsuzluk ve usulsüzlere işaret eden Sakık, “Gidin kayyumların neler yaptığını, gidin onları görün, ne hırsızlıklar yaptığını gidin onları görün. Parlamento gelsin bir komisyon oluştursun, gidelim birebir bunları araştıralım. İkide bir bize dönüp ‘Yok efendim şunu yaptılar, bunu yaptılar.’ Yani çok fazla kamuoyunu yanıltacak bir bilgi birikiminiz yok. Size teşekkür ediyorum. Bize her gün bu kayyumlarla gelin, size okkalı cevaplar verelim. Valla bizim bir tek arkadaşımızın para pulla işi yok; bunun altını çizerek söylüyoruz. Siz bu geleneği, bu mücadeleyi tanımıyorsunuz. Hani inancı olmayan insanların para pulla ilişkisi olur, biz vallahi iliklerimize kadar inançlıyız ve bir mücadelenin ürünüyüz, onun için bedel ödüyoruz” dedi.

Son kulisler: İYİ Parti dağılacak, Osman Kavala serbest kalacak Son kulisler: İYİ Parti dağılacak, Osman Kavala serbest kalacak

Editör: Erhan Akbaş