Şırnak’ın Uludere Belediyesi Eşbaşkanları Zeynep Üren ve Yunus Ürek ev adreslerine yapılan baskın sonucunda gözaltına alındı. Doğu mahallesinde bulunan her iki eve eş zamanlı baskın yapan polisler, uzun süreli arama yaptı. Aramalar ardından eşbaşkanlar gözaltına alındı. 

Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen eşbaşkan Ürek ve Üren İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Nusaybin belediye eşbaşkanları adliyeye sevk edildi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 13 Ocak’ta düzenlenen ev baskınları sırasında gözaltına alınan Nusaybin Belediye eşbaşkanları Cengiz Kök ile Sara Kaya adliyeye sevk edildi. Nusaybin Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan Kök ve Kaya’nın savcılıktaki ifade işlemleri başladı.

Öte yandan belediye eşbaşkanları ile birlikte gözaltına alınan 10 kişiden Ramazan Aktaş ve Süleyman Akın serbest bırakılırken, 8 kişi ise "Devletin birlik ve bütünlüğünü bozma" iddiasıyla tutuklandı. Tutuklananların isimleri şöyle: KHK ile kapatılan Seyit- Der Başkanı Abdullah Öngün, DBP ilçe Eşbaşkanı Siraç Dinç, DBP yöneticisi Abdullah Yılmaz, Cevdet Akat ve İsmet Akat, Celal Cengiz, Şakir Ay ve ismi öğrenilemeyen 1 kişi.

Muradiye Belediye Eşbaşkanı Tunç tutuklandı

Van'da Cinsel taciz faili, taciz ettiği çocukla aynı evde yaşıyor! Van'da Cinsel taciz faili, taciz ettiği çocukla aynı evde yaşıyor!

Van’ın Muradiye ilçesinde, 13 Ocak’ta ev ve belediyeye yönelik baskında gözaltına alınan ve aralarında Belediye Eşbaşkanı Mehmet Ali Tunç’un da bulunduğu 17 kişi Van Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından dün öğlen saatlerinde adliyeye getirildi. Savcılık ifadelerinin ardından “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüte yardım ve yataklık yapmak” iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 17 kişiden 10’u adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, gece saatlerine kadar süren mahkeme sonucunda Belediye Eşbaşkanı Tunç, Bahattin Karagüle, Doğan Başak, Halil İbrahim Güler, belediye çalışanları Yemlihan Akkuş ile Ercan Dilmaç ve DBP İlçe Eşbaşaknı Mehemet Kaplan tutuklandı.