Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında oynanan Ankaragücü-Rizespor maçının bitiminde karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü eski Başkanı Faruk Koca hakkındaki iddianame kabul edildi.

Aziz Yıldırım’a teklif: Amedspor’u Türkiye’nin Barcelona’sı yap Aziz Yıldırım’a teklif: Amedspor’u Türkiye’nin Barcelona’sı yap

İddianamede, Faruk Koca hakkında ‘Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 4 aydan 10 yıl 1 ay 15 gün, ‘Tehdit’ suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık’ suçundan ise 3 aydan 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası talep edildi.

Faruk Koca, “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kırık oluşacak şekilde yaralamak” suçundan tutuklanmış ardından da Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmişti.

Faruk Koca ilk ifadesinde suçlamaları reddetmiş, “Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebiyle de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim” demişti.