Türkiye İşçi Partisi (TİP), Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007'de gazete binasının önünde düzenlediği silahlı saldırıyla katleden katil Ogün Samast’ın tahliye edilmesini protesto etti. 

Dink’in katledildiği Sebat Apartmanı önüne karanfil bırakıldı. Burada konuşan TİP Sözcüsü Serra Kadıgil, Dink cinayetinde azmettiricilerin yargılanmaması nedeniyle faili meçhul bir cinayet olduğunu belirtti. Katil Samast'ın ise yalnızca bir piyon olduğunu söyleyen Kadıgil, "Çünkü kendi savunmasında şöyle diyordu; 'Ben 17 yaşında bir çocuktum, nereden bilirdim Agos'u, nereden tanırdım Hrant'ı… Onu işaret edenler, hedef gösterenler, o parmaklar bu salonda değil?' diye soruyordu. Biz de bu soruyu soruyoruz. 80'e yakın kişi yargılandı bu davada, 50'si kamu görevlisiydi. Yalnızca 3 kişiyi tutukladılar, biri Ogün Samast'tı. Çocuk olduğu için dün tahliye edildi. 2 sanık daha var içeride, yatıyorlar” dedi. 

Katledilen Kürt siyasetçi Vedat Aydın mezarı başında anıldı Katledilen Kürt siyasetçi Vedat Aydın mezarı başında anıldı

Kadıgil, devamında "Hrant Dink faili meçhul bir cinayettir. Dün salıverilen Ogün Samast, bu işin yalnızca görünen bir enstrümanıdır. Örgüt üyeliğinden bile yargılanmamıştır. O yüzden bu kadar çabuk tahliyesi mümkün olmuştur. Bugün aradan geçen 16 yıldan sonra büyük bir mahcubiyetle tekrar buranın önündeyiz" ifadelerini kullandı.