Ümit Özdağ: Senelerce bu ülkede istihbaratçı, polis yetiştirdim; bilgi aktarıyorlar

Süleyman Soylu'nun başında olduğu İçişleri Bakanığı'na bağlı polislerden Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a bilgi aktığı öğrenildi. Özdağ, "Ya biliyorum kardeşim. Ben senelerce bu ülkede istihbaratçı yetiştirdim, polis yetiştirdim. Bu insanlar bana güveniyorlar." dedi.

Ümit Özdağ: Senelerce bu ülkede istihbaratçı, polis yetiştirdim; bilgi aktarıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Hayvandan aşağı’, ‘Soros çocuğu’, ‘Operasyon çocuğu’ gibi ifadelerle hedef aldığı Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, sabahki eyleminden sonra Halk TV’ye çıktı. Senelerce istihbaratçı ve polis yetiştirdiğini söyleyen Özdağ, bu kişilerden bazılarının kendisine güvendiği için bilgi aktardığını itiraf etti.

İçişleri Bakanlığı’nın önündeki eylemi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun karşısına çıkmamasına ilişkin olarak “Yerinde olsam ölsem karşısına çıkardım. Hesabını sormadan ölürsem gözüm açık gider” diyen Ümit Özdağ, Perdenin Önü Arkası programında şunları söyledi:

Süleyman Soylu da devletin istihbarat birimleri de, bakın benim şu telefonum var ya (telefonunu ekranda gösteriyor) hepsi dinliyor. Benim her hareketimi izliyorlar. Peşimde ekip var. Kredi kartıyla bir yerde yemek yediğim zaman kredi kartının ekstresi bir bana geliyor bir de onlara gidiyor.

‘SENELERCE İSTİHBARATÇI, POLİS YETİŞTİRDİM’

Gazeteci İsmail Saymaz’ın “Bunu nereden biliyorsunuz?” sorusu üzerine ise Özdağ, “Ya biliyorum kardeşim. Ben senelerce bu ülkede istihbaratçı yetiştirdim, polis yetiştirdim. Bu insanlar bana güveniyorlar ve beni seviyorlar. Onlar bana bilgi aktarıyor.” dedi.

Sunucu Seda Selek’ın, “Emniyetten mi bilgi geliyor dediniz” sözleri üzerine Özdağ, “Bilgi veriyorlar” karşılığını verdi.

Birgün yazarı İbrahim Varlı, “Bu da ayrı bir sıkıntı degil mi? Bir istihbarat biriminin, emniyetin” diyerek soru sormak istemesi üzerine de Özdağ, Birgün’ü emperyalizmin uşağı olmakla suçlayarak kaynak vermeyeceğini söyledi.

‘SOYLU BAHÇELİ’NİN KANATLARI ARASINA SAKLANMIŞ’

Bahçeli’nin ithamlarına da yanıt veren Özdağ, “Sayın Bahçeli bir isim vermemiş. Eğer beni kastetmiş olduğunu düşünelim bir an için. Bunları demez benle ilgili. Dememesi gerekir. Bahçeli’nin MHP Genel başkanlığı adaylığı konuşmasını yazan kişiyim. Babam hastanede yatarken ziyaret eden iki kişiden biridir. Birisi benim diğeri Bahçeli. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Devlet Bahçeli’nin kanatlarının arasına sarı civciv gibi saklanmıştır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER