Tecavüz faili korucu AKP’li belediye başkanının koruması çıktı

Uludere’de S.A. isimli 15 yaşındaki çocuğa tecavüz eden iki korucudan biri olan Cengiz Aydemir'in, AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı.

Tecavüz faili korucu AKP’li belediye başkanının koruması çıktı

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit (Dêrahînê) beldesinde üvey annesiyle yaşayan 15 yaşındaki S.A.’nın uzun süredir fuhuşa zorlandığı ortaya çıktı. Olay S.A.'nın Ekim ayında gebe kalmasıyla ortaya çıkarak, adli mercilere yansıdı. Tecavüz faillerinden Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız'ın korucu oldukları öğrenildi. Cengiz Aydemir'in aynı zamanda AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı. 

TECAVÜZ FAİLİ KORUCULAR!

Üvey anne tarafından fuhuşa zorlanan S.A., karakolda verdiği ifadede, “Yaklaşık 7-8 senedir üvey annem olan B.A. ve babam A.A. ile birlikte (...) yaşıyorum. B.A., dışarıya çıkmama izin vermiyor ve şiddet uyguluyordu. Cengiz Aydemir, Ekim’in sonlarına doğru Semyan Yıldız ile birlikte bizim eve gelerek misafir odasında oturuyorlardı. Üvey anneme niçin geldiklerini sorduğumda bana, ’kes sesini’ dedi ve daha sonra, ‘İçeriye gir senle konuşacağım’ dedi. Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız isimli şahısları tanırım aynı köyde otururuz. Cengiz Aydemir güvenlik korucusu Semyan Yıldız'ın korucu olup olmadığını bilmiyorum. Ancak silahı vardır. Bu olaya tanıklık eden hiç kimse yoktur. Kardeşlerim okula gittiği için bu olayları görmemiştir babam memur olduğu için bu olaylara şahit olmamıştır. Diğer kardeşlerimde küçük olduğu için olayın farkında değiller” dedi. 

KAÇMASIN DİYE BAŞINA DEMİR İLE VURULDU

Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir adlı korucuların son olarak 27 Kasım’da eve geldiği, üvey anne B.A.'ya 500 TL para verdiği bunun üzerine S.A.’nın evden kaçmaya çalıştığı öğrenildi. S.A.’nın evden kaçmaya çalıştığı sırada üvey annesi tarafından başına vurularak durdurulmaya çalışıldığı belirtildi.. Aldığı darbeden sonra yurttaşlar tarafından sağlık ocağına ulaştırılan S.A., durumun ciddi olması nedeniyle önce Uludere Devlet Hastanesi daha sonra ise Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından Silopi ilçesinde bulunan yakınlarının yanına giden S.A., ilk olarak üvey annesinin kendisini darp etmesi nedeniyle şikayette bulundu. Bir süre sonra gebe olduğunu öğrenilen S.A., üvey annesi B.A. ile Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız hakkında 14 Mart’ta şikayette bulundu. 

ÜVEY ANNE VE İKİ KORUCU TUTUKLANDI

S.A.’nın şikâyette bulunması üzerine üvey anne B.A. ile birlikte Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız gözaltına alındı. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen B.A., Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız, Sulh Ceza Hâkimliği tarafından serbest bırakıldı. Yapılan itirazların ardından üvey anne B.A. "Fuhuş yaptırma", Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız ise “Nitelikli cinsel istismar” suçlamalarıyla tutuklanarak, Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. 

Savcılık, dosyaya kısıtlılık kararı getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER