Suriyelilerin aracına uyuşturucu yerleştiren polisler tutuklandı

Esenyurt’ta Suriyeli 2 kişinin aracına yüklü miktarda para koyan ve suçu Suriyelilere atan 6 polis tutuklandı.

Suriyelilerin aracına uyuşturucu yerleştiren polisler tutuklandı

Esenyurt’ta 13 Mart tarihinde Muhammed Nadir Hamud ve Maher El Salman isimli şahısların aracı polis ekiplerince durduruldu. “Parada sahtecilik” ve “kullanmak için uyuşturucu bulundurmak” suçlamasıyla gözaltına alınan Hamud ve Salman, Yunus Emre Şehit Kenan Kumaş Polis Merkezi’ne götürüldü. Araçlarına uyuşturucu ve sahte parayı yerleştirenlerin aramayı yapan polisler olduğunu ileri süren Hamud ve Salman, polislerden şikâyetçi oldu.

Şikayet sonucu yapılan incelemede araca uyuşturucu maddeyi polislerin yerleştirdiği ortaya çıktı. Bununla da yetinmeyen polislerin, araçta bulunan 9 bin 156 dolar ve 33 bin 900 TL parayı resmî tutanaklara 3 bin 456 dolar ve 14 bin 770 TL olarak kaydettiği öğrenildi. Araca yine polisler tarafından bir miktar da sahte para yerleştirildi.

POLİSLER TUTUKLANDI

Durumun anlaşılmasıyla birlikte polisler hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Eylemi gerçekleştirdiği iddia edilen Esenyurt Yıldırım ekiplerde görevli polis memurları Burhan A., İlhami Y., Ekrem Y., Emrah A., Mehmet Salih G., Mehmet S. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Hamud ve Salman  ise serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER