Silvan’da muhtar koronavirüslü çıktı, mahalle karantinaya alındı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da Kovid-19 şüphesiyle 131 kişinin tedavisi sürerken, Silvan’da bir mahalle muhtarı ve eşinin koronavirüs testleri pozitif çıktı, mahalle karantinaya alındı.

Silvan’da muhtar koronavirüslü çıktı, mahalle karantinaya alındı

Diyarbakır’da Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla tedavi altına alınan hasta sayısı artıyor. Kentin farklı hastanelerinde Kovid-19 testi pozitif çıkan 28 hasta olmak üzere 131 hastanın tedavi edildiği öğrenildi. Şu ana kadar toplam 2’si pozitif olmak üzere 26 kişinin de tedavi gördükleri hastanelerden taburcu edildiği aktarıldı. Kentte, sağlık çalışanlarının tam koruyucu ekipman eksizliğinin de devam ettiği belirtildi.  

MAHALLE ABLUKAYA ALINDI 

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bir mahalle muhtarı ve eşinin yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurduğu belirtildi. Koronavirüs şüphesi ile Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde tutulan çiftin yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Hastane izolasyona alınan muhtar ve eşinin yaşadığı 80 haneli mahalle de karantina altına alındı.Mahallenin giriş çıkışları kapatılırken, doktorların mahallede yeni vakaların olup olmadığını kontrol ettiği öğrenildi.

Kentte, şu ana kadar Kovid-19 testi pozitif çıkan 4, salgın şüphesiyle bir kişi olmak üzere toplam 5 yurttaş yaşamını yitirdi.(Diyarbakır/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER