Şenyaşar ailesi: İki kişi başladık yarın milyonlar olacağız

Adalet mücadelesini 367 gündür kesintisiz sürdüren Şenyaşar ailesi, “İki kişi başladık yarın milyonlar olacağız. Biz adaleti uğruna ölecek kadar istiyoruz. Üstünlerin hukukuna karşı biz kazanacağız” mesajı paylaştı.

Şenyaşar ailesi: İki kişi başladık yarın milyonlar olacağız

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 367'nci gününde. Anne ve oğlu sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, Urfa Adliyesi önüne geldi. Aile, "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda "İki evladımı ve eşimi hastanede katlettiler! Tek tutuklu yok! Üstünlerin talimatıyla bir oğlum 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuklu. Oğlum için acil tahliye istiyorum. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" yazılı pankartı asarak nöbeti başlattı. 

Aile sanal medya hesaplarından, dün nöbetlerinin 1’inci yıldönümünde çekilen bir fotoğrafı “Dün insan hakları savunucuları ile birlikte nöbetimizi tuttuk. Bugün de Barolar Birliği Başkanı ve Bölge Baro başkanları ile nöbetimiz devam edecek. İki kişi başladık, yarın milyonlar olacağız. Biz adaleti uğruna ölecek kadar istiyoruz. Üstünlerin hukukuna karşı biz kazanacağız” mesajı ile paylaştı. 

SAĞKAN ZİYARET EDECEK

Aileyi saat 12.30’da Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan ve beraberinde bulunan bölge baro başkanlarının ziyaret edip açıklama yapması bekleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER