PTT'de kuyruk uzuyor!

DİYARBAKIR - Koronavirüse karşı Diyarbakır’da evlerinizde çıkmayın çağrıları yapılmasına rağmen PTT şubeleri önündeki kuyruk daha da uzuyor.

PTT'de kuyruk uzuyor!

Koronavirüse karşı yurttaşların evlerinden çıkmayarak önlem alması yönünde çağrılar yapılırken, Diyarbakır’da iki haftadır PTT şubeleri önünde oluşan kalabalıkta azalma yerine artış oluyor. Elektrik, su, doğal gaz, telefon gibi fatura ödemelerinde bir erteleme kararı alınmadığı için Sur, Yenişehir, Bağlar’daki PTT şubelerinin önü bugün de dolup taştı. Faturalarının ertelenmesine yönelik talepleri karşılanmayan yurttaşlar, büyük bir hastalık riski ile karşı karşıya bırakılmış durumda. PTT şubeleri önünde olası bir tepkiye karşı sivil polislerin bekletilmesi de dikkat çekiyor. 

Daha önce yetkililerin evden çıkmayın uyarılarının çelişkili ve ciddiyetten uzak olduğunu söyleyen yurttaşlar, bir an önce adım atılmaması halinde salgın hastalığın yayılacağını ifade etti.

BANKALARIN ÖNÜNDE YOĞUNLUK

Öte yandan kentteki bankalar ve birçok resmi kurumda, PTT kadar olmasa da benzer bir yoğunluğun olduğu gözlendi.(Diyarbakır/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER