Pazar yerleri açık mı? İçişleri Bakanlığı Genelgesi'ne göre pazar yerleri açık olacak mı?

Türkiye tam kapanma döneminde bir haftayı geride bırakırken İçişleri Bakanlığı genelgeler yayınlamaya devam ediyor. Peki pazar yerleri açık olacak mı? Pazardan alışveriş yapılabilecek mı?

Pazar yerleri açık mı? İçişleri Bakanlığı Genelgesi'ne göre pazar yerleri açık olacak mı?

Türkiye tam kapanma döneminde bir haftayı geride bırakırken İçişleri Bakanlığı genelgeler yayınlamaya devam ediyor. Bugün yapılan açıklamada pazar yerleri ile ile ilgili bir genelge yayınladığı ve 81 il valiliğine gönderildiği ifade edildi. Peki pazar yerleri açık olacak mı? Pazardan alışveriş yapılacak mı?

Pazar yerleri açık mı?

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'Pazar Yerleri' konulu genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

Tam kapanmada açık olan yerler

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, genelgede, tam kapanma sürecindeki sokağa çıkma kısıtlamasında temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler (bakkal, market, kasap, manav, kuru yemişçi, tatlıcı, fırın ve yeme-içme yerleri) ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacıyla muafiyet kapsamında bulunan iş yerleri dışındaki tüm ticari işletme, iş yeri ve/veya ofislerin kapalı olacağının düzenlendiği hatırlatıldı.

Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında kurulacak pazarlarda özellikle köylülerin ürünleri olmak üzere sadece yaş sebze/meyve ile fide satılabilecek. Temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER