Mızraklı, Yılmaz ve Nazlıer Kayseri’ye sevk edildi

DİYARBAKIR – Tutuklanan DBB Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Kayapınar Belediye Eşbaşkanı Keziban Yılmaz ve Kocaköy Belediye Eşbaşkanı Rojda Nazlıer Diyarbakır’dan Kayseri’ye sevk edildi.

Mızraklı, Yılmaz ve Nazlıer Kayseri’ye sevk edildi

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerlerine kayyum atanan 22 Ekim’de tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Selçuk Mızraklı, Kayapınar Belediye Eşbaşkanı Keziban Yılmaz ve Kocaköy Belediye Eşbaşkanı Rojda Nazlıer kaldıkları Diyarbakır’dan Kayseri’ye sevk edildi. Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevinde kalan Mızraklı, Kayseri Kapalı Cezaevine, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nde kalan Yılmaz ile Nazlıer ise Kayseri Kadın Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.

Eşbaşkanların avukatların verdiği bilgilere göre, dün saat 05.00 civarında Mızraklı, Yılmaz ve Nazlıer’in beraber sevk edildiği belirtilirken,  hangi gerekçeyle yapıldığı öğrenilmedi. 

İTİRAFÇILARININ TAHLİYE OLDUĞU CEZAEVİ

Belediye eşbaşkanlardan Mızraklı ve Yılmaz hakkında ifade veren“Pişmanlık Yasası”ndan faydalandıktan 3 yıl sonra 31 Mart yerel seçimlerine 11 gün kala ifadesi alınan Hicran Berna Ayverdi, belediye eşbaşkanlarının tutuklanmasının ardından kaldığı Kayseri Kadın Cezaevi’nden tahliye edilmişti. (MA)

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER