MHP’li belediye ‘Vazo Kule’ için 45 milyon TL harcayacak

MHP’li Kütahya Belediyesi'nin kentin ortasına 70 metre yüksekliğinde inşa edeceği Vazo Kule’nin 45 milyon TL’ye mâlolacağı ortaya çıktı. Vazo Kule için daha inşaat başlamadan 620 bin 500 TL harcandığı öğrenildi.

MHP’li belediye ‘Vazo Kule’ için 45 milyon TL harcayacak

MHP’li Kütahya Belediyesi, kentin ortasına milyonlarca lira harcayarak vazo şeklinde bir kule inşa edecek. Vazo Kule’nin tam 45 milyon TL’ye inşa edileceği öğrenildi.

ÇED raporunda, projenin 13 bin 136 metrekarelik bir arazi üzerine inşa edileceği ve kulenin ticari amaçla seyir terası, sosyal ve kültürel tesis olarak kullanılacağı da ifade edildi. Ayrıca kulede bir de dönen restoran yer alacak.

620 BİN TL HARCANDI BİLE

MHP’li Kütahya Belediyesi, 2020 ve 2021 yılında da kentin ortasına 70 metre yüksekliğinde inşa edileceği açıklanan Vazo Kule için daha inşaat başlamadan 620 bin 500 TL harcamıştı. Belediye, vazo projesinin “Avan ve mimari uygulamaya dönük projeleri” için pazarlık yöntemiyle gerçekleştirdiği ihaleyle 25 Eylül 2020’de 310 bin TL harcadı.

Belediye, 2 Nisan 2021’de de “Kütahya Vazo Kule Uygulama Projeleri ve Yapım İşine İlişkin İhale Dosyası Hazırlanması İşi” adıyla pazarlık yöntemi kullanılarak düzenlenen ihaleyle 310 bin TL harcadı.

DÖNEN RESTORAN, KAFELER VS…

MHP’li Belediye Başkanı Alim Işık ise daha önce yaptığı açıklamada projeye ilişkin “Vazo Kule, sadece görsel bir simge olarak kalmayıp, içerisinde barındırdığı seyir terası, dönen restoran, kafeler, etkinlik alanları, bilim ve sanat merkezi, sanat galerileri gibi birçok sosyal donatı alanı ile bölgede bir cazibe merkezi olacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER