KHK ile ihraç edilen Kaya, devlet töreni ile defnedildi

TSK'nin Garê operasyonunda hayatını kaybeden 13 asker, polis ve MİT mensubundan biri olan KHK'li polis memuru Vedat Kaya memleketi Mardin'de defnedildi.

KHK ile ihraç edilen Kaya, devlet töreni ile defnedildi

PKK tarafından alıkonulan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Garê operasyonunda hayatını kaybeden 13 asker, polis ve MİT mensubundan biri olan KHK'li polis memuru Vedat Kaya memleketi Mardin'de defnedildi. Mardin Artuklu merkezde bulunan Şakir Nuhoğlu Camisi önünde kılınan cenaze namazına Kaya'nın babası Şehmus, annesi Emine Kaya, kardeşleri ve yakınları ile İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Mahmut Demirtaş ile AKP’li siyasetçiler katıldı.

Törende Kaya'nın hikayesi anlatıldı. Kaya ile ilgili "Balıkesir Polis Meslek Yüksekokulunu başarı ile tamamladıktan sonra İstanbul'a atanmıştır" ifadeleri kullanılırken, PKK'nin elinde iken KHK ile ihraç edildiğine yer verilmedi.

Cenaze namazının ardından Kaya'nın yakınları gözyaşları arasında naaşı cenaze aracına bıraktı. Ardından cenaze defnedildi.(Mardin/MA)

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER