Kanser tedavisi gören 70 yaşındaki Barış Annesi 2 gündür gözaltında

Ege’de yapılan ev baskınlarda gözaltına alınan ve kanser tedavisi gören 70 yaşındaki Barış Annesi Şükriye Kızıldağ, iki gündür gözaltında tutuluyor.

Kanser tedavisi gören 70 yaşındaki Barış Annesi 2 gündür gözaltında

İzmir ve Manisa’da dün sabah saatlerinde Ege Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (EGE-TUHAYDER), Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAY-DER) ile Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle-Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne (ANYAKAY-DER) yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 12 kişi, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyor.

Gözaltına alınanlarla görüşen avukatlar, dosyadaki kısıtlılık kararından dolayı soruşturmaya dair bilgi alamadıklarını aktardı. Avukatlar, gözaltı süresi uzatılan 12 kişinin, Pazartesi emniyet ifadelerine başlanacağı bilgisini paylaştı. 

KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Gözaltına alınanlar arasında bulunan 70 yaşındaki Barış Annesi Şükriye Kızıldağ'ın oğlu Ahmet Kızıldağ, annesinin 2018 yılında cilt kanserine yakalandığını belirterek, tedavi gördüğünü aktardı. Annesinin tansiyon ve şeker hastalığının da bulunduğunu aktaran Kızıldağ, kaygılı olduklarını, annesinin bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Mezopotamya Ajansı (MA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER