Hırsızlıkla suçlanan Polis intihar etti!

İzmir Çeşme'de bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünü çaldığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek (46) intihar etti.

Hırsızlıkla suçlanan Polis intihar etti!

Çeşme'nin Alaçatı Mahallesi'ndeki polis merkezinde görevli komiser yardımcısı H.Ö.Y.'nün güneş gözlüğünün kaybolması üzerine araştırma başlatıldı. Polis merkezindeki güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından soruşturma izni verildi. Savcılık, şeffaf bir şekilde yürütülmesi için soruşturmayı polisin değil de jandarmanın yürütmesini istedi. Jandarma ekipleri, polis merkezindeki memurların ifadesini aldı. Şüphelilerden 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek'in evinde de arama yapıldı. Arama sonrası Zeybek, dün gece geç saatlerde yalnız yaşadığı evinde intihar etti. Cenaze, savcının incelemesinden ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Zeybek'in intiharının ardından konuya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi. Asayiş bürosunda çalışan İsmail Zeybek'in kimse yokken komiser yardımcısı H.Ö.Y.'nin odasına girdiğinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdığı belirtildi. Bu görüntülerin soruşturmayı yürüten jandarma ekiplerine ve sonrasında savcılığa da teslim edildiği bildirildi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, polis ve asker intiharlarını TBMM'ye taşıdı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER