HDP: Emine Şenyaşar’a adalet sözü veriyoruz

HDP, Emine Şenyaşar’ın adalet talebinin sağlanması için mücadele edeceklerini belirterek, “Emine Şenyaşar ve tüm kamuoyuna bugün olmasa da bir gün adaletin sağlanacağının sözünü veriyoruz” açıklaması yaptı.

HDP: Emine Şenyaşar’a adalet sözü veriyoruz

Halkların Demokratik Partisi (HDP), AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın “Adalet” talebiyle Urfa Adliyesi önünde 26’ncı gününde sürdürdüğü eyleme ilişkin açıklama yaptı. HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dede imzasıyla yapılan açıklamada, olaya dair görülen karar duruşmasında AKP Milletvekili Yıldız ve ailesinin silahlı saldırısına uğrayan Şenyaşar ailesinin saldırıdan sağ kurtulan Fadıl Şenyaşar’a 37 yıl 9 ay hapis cezası, Yıldız ailesinden ise bir kişiye 18 yıl hapis verildiği hatırlatıldı.

ADALET SÖZÜ 

Yargılamanın AKP’li milletvekili ile ailesini koruma ve aklama gayesiyle yürütüldüğü belirtilen açıklamanın devamında, “Anne Emine Şenyaşar günlerce yürütülen bu soruşturmanın adil olarak yürütülmediğini kamuoyuna duyurmak için Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti tutmuş, defalarca gözaltına alınmış olmasına rağmen sesini duyuramamış ve siyasallaşmış yargıdan adil bir karar çıkmasını sağlayamamıştır. Bizler HDP Hukuk Komisyonu olarak adaletin sağlanması için elimizden gelen tüm çabayı gösterirken hiç bir olayın failinin yanına kalmayacağı bilinci ile Emine Şenyaşar ve tüm kamuoyuna bugün olmasa da bir gün adaletin sağlanacağının sözünü veriyoruz” ifadelerine yer verildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER