Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Alparslan Kuytul, sabah saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alındığı haberini eşi Semra Kuytul sosyal medyadan duyurdu.

Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul gözaltına alındı

Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul, sabah saatlerinde gözlatına alındı. Gözaltına alındığı haberini eşi Semra Kuytul sosyal medyadan duyurdu.

Furkan Vakfı’na ait sosyal medya hesabından Kuytul’un sağlık kontrolünden çıkarken çekilen görüntüleri paylaşıldı. Kuytul’un gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyuran eşi Semra Kuytul, “Alparslan Hocamı gözaltına aldılar. Adliyeye gidiyoruz..’” ifadelerini kullandı.

Avukat Bilal İpek yaptığı paylaşımda Alparslan Kuytul’un, “dolandırandırıcı olduğu saptanan ve 8 Furkan Hareti mensubunun kendisini kaçırdığı suçlamasıyle tutuklanmasına sebep olan Koray Sarısaçlı’nın suç duyurusunda bulunmasına üzerine gözlatına alındığını” duyurdu.

Kuytul’un gözaltına alınmasının ardından yakınları ve takipçileri adliye önünde toplanmaya başladı.

SUİKAST İDDİASINDA BULUNMUŞTU

Uzun süredir polisin hedefinde olan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul’dan önemli bir iddia daha gelmişti. Nisan ayında Kuytul, Adana’dan Siirt’e iftar programı için giderken aracının defalarca durdurulduğunu belirterek, kendisine yönelik bir “şüpheli kaza” ya da “suikast” yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu. Kuytul, “Eğer başıma bir şey gelirse sorumlusu Türk derin devletidir” demişti.

Yolda karşılaştıkları uygulamaların “normal olmadığını” savunan Kuytul, suikast girişimi ihtimalinden şüphelendiğini belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER