Emine Şenyaşar karakola götürüldü

Adalet Nöbetini 406’ncı gününde sürdüren Emine Şenyaşar 16’ncı kez “hakaret” gerekçesiyle Urfa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Emine Şenyaşar karakola götürüldü

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 406’ncı gününde devam ediyor. Aile sabah saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi merdivenlerine gelerek nöbeti başlattı. 

Aile nöbette, “Adalet nöbetimiz 406’ncı gününde. Adliye önünde ölmek istemiyorum. Çocuklarımı ve eşimi hastanede katlettiniz. Yetim kalan torunlarımın bana ihtiyacı var” ve katliamın yaşandığı gün acil serviste görev alan bir doktorun sanal medya hesabında yaptığı paylaşımın bulunduğu dövizleri taşıdı. Aile, ön tarafında “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” sırt tarafında ise “Adalet istiyoruz” yazılı önlükler giydi. 

Adalet nöbetlerinin 406 günü geride bıraktığını ifade eden Ferit Şenyaşar, “Suruç Devlet Hastanesi'nde bir katliam yapıldı. Bunu Şanlıurfa Valisi'nden Cumhurbaşkanı'na kadar herkes çok iyi biliyor. Hastanede nasıl bir katliam yapıldığı, acil doktorunun açıklama ve tanıklığında mevcut” diye konuştu. 

‘ANNEM ADLİYE ÖNÜNDE ÖLMEK İSTEMİYOR’

Annesinin 406 gündür kesintisiz bir şekilde adalet talebiyle adliye önüne geldiğini vurgulayan Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “İstediği tek şey hukuk devletinin işlemesidir. Muhalefet milletvekilleri olayın araştırmasıyla ilgili araştırma önergesini meclise verdiğinde bu AKP oyları ile reddediliyor. Bunu reddeden bütün milletvekilleri bu zulme ortak oluyor. Anne 2 evladını ve eşini kaybetmiş. 406 gündür bu adliye kapısı önünde adaleti bekliyor. Anne bu adliye kapısında ölmek istemiyor. Ömrünün geri kalan kısmını yetim kalan torunlarının arasında geçirmek istiyor. Lütfen bu annenin sesine kulak verin bu zulüm bitsin artık.”

16’NCI KEZ ENGELLENDİ

Öt yandan Emine Şenyaşar nöbeti sürdürdüğü esnada, 16’ncı kez “hakaret” gerekçesiyle polisler tarafından Urfa İl Emniyet Müdürlüğü'ne ifadeye çağrıldı. Buna tepki gösteren Şenyaşar, “Bizi karakol karakol gezdiriyorsunuz. Gidin çocuklarımı öldürenlerin ifadesini alın bizi rahat bırakın” dedi. Polisler kimlik tespiti için Emine Şenyaşar’ın emniyeti gelmesi gerektiğini söyleyerek aileyi gözaltı yapmakla tehdit etti. Aile avukatlarının polislerle yaptıkları görüşme sonucunda Emine Şenyaşar 16’ncı kez “hakaret” gerekçesiyle ifade vermek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. 

Annenin tepki olarak emniyette ifade vermeyeceği savcılıkta ifade vereceği öğrenildi.  Şenyaşar’ın kime “hakaret” ettiği ise belirtilmedi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER