Emine Şenyaşar: Bu zulüm nereye kadar sürecek?

Adliye önünde 183 gündür Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarının arttığını belirterek, “Bu zulüm nereye kadar sürecek?” diye sordu.

Emine Şenyaşar: Bu zulüm nereye kadar sürecek?

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart tarihinde Urfa Adliyesi önünde başlattığı “Adalet Nöbeti” 183’üncü gününe ulaştı. Sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 48 kilometre yol alarak adliye binası önüne gelen aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı. 

'ADALET İSTİYORUM'

Anne Emine Şenyaşar, adliye önünde nöbetlerinin 6 ayı geride bıraktığını belirterek, “Ben sadece adalet istiyorum. Bu nasıl adalet? Oğlum cezaevinde 3 yıl 3 aydır tek kişilik hücrede tutuluyor. Ben oğlumun serbest bırakılmasını talep ediyorum. Bu katliamı yapanlar serbest geziyor. Bu nasıl devlet? Ailemde bulunan herkes öldürülmek istendi, ancak bunu yapan milletvekili yapıldı” diye konuştu. 

Sağlık sorunlarının arttığına dikkati çeken Şenyaşar, “Gözlerim artık görmüyor, kalbim sıkışıyor. Ayağımdan ameliyat olmam gerek. Ancak oğlumu bırakmadan hiçbir tedaviyi kabul etmiyorum. Yöneticilerde hiç vicdan yok mu? İki cihanda ellerim yakalarındadır. Bu nasıl zulüm? Bu zulüm nereye kadar sürecek? Ben ölmeden oğlumu yanımda görmek istiyorum. Hiçbir yerde bu denli bir katliam yapılmadı. Hastanedeki katliamın görüntülerini saklıyorlar. 6 aydır burada oturuyorum oğlum serbest kalmadan gidip evde oturmam” ifadelerini kullandı. 

‘HERKES HESAP VERECEK’

Aile sanal medya hesaplarından, “Suruç Devlet Hastanesinde bir katliam var. Saçma sapan bahanelerle 3 yıldır bizi oyalıyorsunuz. Katliamı yapan ve canileri koruyan herkes bunun hesabını verecektir” mesajı paylaştı .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER