Derecik’te askerlerin açtığı ateş sonucu bir genç yaralandı

Derecik’te pikniğe giden gençlere askerler tarafından açılan ateş sonucu Reşit Ekinci başından yaralandı.

Derecik’te askerlerin açtığı ateş sonucu bir genç yaralandı

Hakkari'nin Derecik ilçesine bağlı Derindere (Çemêkurk) köyünde bir grup arkadaşıyla beraber pikniğe çıkan Reşit Ekinci askerler tarafından havaya açılan ateş sonucu yaralandı.

Olayın görgü tanıkları dün öğlen saatlerinde bir grup gencin Derindere (Çemêkurk) köyünün arkasında bulunan (Celikan) tepesine piknik yapmak amacıyla gittiği sırada olduğunu belirtti. Bölgeye yakın olan karakoldan askerler tarafından çağrıldıkları, birkaç kişinin askerlerin yanına giderek piknik yaptıklarını, geriye kalan arkadaşlarının köylü olduğunu ifade etmesine rağmen askerler tarafından dağılmaları istendi. Gençlerin sadece piknik amaçlı geldiklerini ve gitmek istemediklerini belirtmesi ardından askerler tarafından havaya ateş açıldığı ve Ekinci’nin açılan ateş sonucu başından yaralandığı öğrenildi.

Ekinci'nin görüntülerde kafasından yaralandığını belirtmesine rağmen rütbeli bir asker tarafından hakarete maruz kaldığı görülüyor.  

‘YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ’

Olayla ilgili twitter hesabından paylaşım yapan Hakkari Milletvekili Sait Dede ise,  "Derecik ilçemizde bir yurttaşımız askerler tarafından  piknik yapılan alanda silahla vurularak yaralandı. Derecik ilçesinde yurttaşlarımıza sistematik olarak uygulanan bu vahşeti kınıyor, yetkililerden derhal bir açıklama bekliyoruz" (Hakkari/MA)

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER