Çelik'i öldüren korucubaşı aileyi tehdit etti

Midyat’ta Musa Çelik’i öldüren korucubaşı Şirin Akçay ve 2 kardeşi gözaltına alınken, olaydan sonra korucuların aileyi tehdit ettiği belirtildi

Çelik'i öldüren korucubaşı aileyi tehdit etti

Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Mesken (Çamyurt) köyünde dün korucubaşı olan muhtar Şirin Akçay ile kardeşleri Veysi ve Mahsum Akçay’ın uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırı sonucu ağır yaralanan Musa (Mazlum) Çelik (28) hayatını kaybetti. Cenazesi otopsi işlemleri için Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, aile Çelik’in cenazesini almak için hastane önünde bekliyor.

Saldırı sonrasında Şirin Akçay ile kardeşleri Veysi ve Mahsum Akçay’ın gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan 3 isimin Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından Midyat Adliyesi’ne sevk edildi. 

AĞABEYİ ANLATTI

Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Musa Çelik’in ağabeyi İdris Çelik, kardeşinin alacağını talep etmesi üzerine aralarında önce tartışma yaşandığını, daha sonra kardeşine küfür ederek, ateş açtıklarını söyledi. Devletin silah vererek Akçay ailesini köyün içine bıraktığını ifade eden Çelik, köy içinde korucu olduklarını ve silahla gezerek halkı tehdit ettiklerini ifade etti.

Korucuların kardeşini öldürdüğünü söyleyen Çelik, “Korucular devletin silahıyla kardeşime saldırıp, katlettiler. Hak ve adalet yok. Hakkımız için mücadele ediyoruz” dedi. Cenazeyi köye defnedeceklerini ifade eden Çelik, köyün etrafının ise jandarma tarafından çevrildiğini söyledi. Çelik, “Ne olursa olsun cenazemizi köye götürüp defnedeceğiz. Zorluk da çıkarsalar götüreceğiz. Cenazemizi yerde bırakmayacağız” diye belirtti.

Öldürülen Musa Çelik'in bir yakını da Çelik’in yaralanmasının ardından korucubaşı ve kardeşlerinin ailenin evine giderek tehditler savurduğunu söyledi. Akçay ve yakınlarının korucu kimlikleriyle köylülere zulmettiklerini aktaran Çelik’in yakını, köyde korucuların silahlarının alınmaması durumunda köylülerin başka sorunlar da yaşayacağına işaret etti.

SİLAHLARIYLA VİDEOLAR ÇEKİYOR

Korucubaşı Şirin Akçay, sanal medyada yayınladığı videolarla da tanınan bir isim. Silahla rastgele ateş açmasıyla tepki çeken videolar yayınlayan Akçay, kimi videolarında ise, tehditler savuruyor. 

MA / Ahmet Kanbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER