Bakan 'Ölüm yok' demişti: Can kaybı 3'e çıktı

MARDİN - Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle "Ölüm vakası yok" dediği Mardin'de bugün bir hasta daha yaşamını yitirdi. Kentteki can kaybı 3'e yükseldi.

Bakan 'Ölüm yok' demişti: Can kaybı 3'e çıktı

İstanbul'dan Mardin’in Kızıltepe ilçesine 27 Mart'ta gelen ve sonrasında özel bir hastanede koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla karantina altına alınan Cahit Çetin (64) yaşamını yitirdi. Çetin’in cenazesinin bugün özel kıyafetli kişiler tarafından hastaneden alınarak, Kızıltepe’de toprağa verileceği öğrenildi. 

Öte yandan Çetin'in ailesinin yaşadığı Kızıltepe'deki binada 27 Mart'tan bu yana devem eden karantina sıklaştırıldı. Çetin'in eşi de halen karantina altında tutuluyor.

CAN KAYBI 3'E YÜKSELDİ

Koronavirüse yakalanan H. Nuri Ercan (66) Midyat'ta, Rıdvan Kaya (70) ise Artuklu'da hayatını kaybetmişti. Test sonuçları henüz çıkmadığı için söz konusu ölümler kayıtlara normal ölüm olarak geçmişti.  

BAKANLIK 'ÖLÜ YOK' DEMİŞTİ 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan günü yaptığı açıklamada Mardin’de 34 vakanın pozitif olduğunu, ancak kentte ölüm vakasına rastlanmadığını iddia etmişti.(Mardin/MA)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER