Anne Doku: Gülistan nerede?

Dersim’de iki yıldır haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesinin, Tunceli Adliyesi önünde başlattığı oturma eylemi ikinci gününde sürüyor.

Anne Doku: Gülistan nerede?

Dersim’de 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesi, kızlarının akıbetini öğrenmek için Tunceli Adliyesi önünde başlattığı oturma eylemi ikinci gününde devam etti. Adliye önüne gelen anne Bedriye ile baba Halit Doku, “Gülistan nerede?” diye sordu.  Aileye, Emek ve Demokrasi Güçleri ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Milletvekili Alican Önlü da destek verdi.

Ziyaret sırasında kızının akıbetini sorduğu sırada baygınlık geçirerek, yere yığılan Bedriye Doku, kadınların yardımıyla kaldırıldı. Anne Doku’nun kendine gelmesiyle kısa bir açıklama yapan HDP’li Önlü, Doku’nun kaybolmadığını kaybettirildiğini söyledi. Türkiye’de çeşitli yerlerde süren adalet arayışlarına dikkat çeken Önlü, Doku’nun akıbetinin bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı. Önlü, Doku’nun akıbetini sormak için herkesi 5 Ocak’ta Seyit Rıza Meydanı’na davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER