Adalet Bakanlığı’na getirilen Bozdağ, törenle görevi devraldı

Adalet Bakanı olarak atanan Bekir Bozdağ, düzenlenen törenle görevi Abdulhamit Gül’den devraldı.

Adalet Bakanlığı’na getirilen Bozdağ, törenle görevi devraldı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yerine getirilen Bekir Bozdağ, bakanlıktaki törenle görevini devraldı. Bozdağ, "Bu bayrak değişimi, herkesle istişare içerisinde daha iyi yapmaya çalışacağız. Sayın Bakanımızın bıraktığı yerden devam edeceğiz. Rehberimiz hukuk olacak" dedi.

Bozdağ, 4.5 yıl önce Gül'e Adalet Bakanlığı görevini sevinçle ve gururla devrettiğini, görevi yeniden kendisinden devraldığını belirtti. Kendisini göreve layık gören Erdoğan'a teşekkür eden Bozdağ, Abdulhamit Gül'ün görevi süresince önemli vazifeleri yerine getirdiğini, önemli reformlara imza attığını savundu. 

BOZDAĞ DESTEK BEKLEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Erdoğan'la, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Meclis, siyasi partiler, üniversiteler, tüm paydaşlar ve herkesle istişare halinde yola devam edeceklerini bildiren Bozdağ, Gül'ün döneminde başlayan projelerin kendi döneminde de süreceğini ifade etti. Bozdağ, "Rehberimiz hukuk olacaktır. Anayasaya sadakat içinde, kanunlara bağlı bir biçimde vazifemizi yerine getireceğiz. Milletimizin adaletten beklentilerini biliyoruz, o beklentilere olumlu cevap vermek için gayret içerisinde olacağız" diye konuştu. Herkesten destek beklediklerini, birlikte başaracaklarını belirten Bozdağ, dertlerinin Türkiye'nin adalet alanında daha iyi olması olduğunu vurguladı.

'HER MAKAM GEÇİCİ'

Törende konuşan Gül ise, Bozdağ'dan 4.5 yıl önce devraldığı görevi yeniden kendisine devrettiğini belirtti. Bozdağ'ın tecrübeli bir siyasetçi olduğunu ifade eden Gül, Erdoğan'a görevi süresince verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Gül, "Her makam geçici, asıl olan milletin kalbinde yer etmek, oradaki makam. Bu aziz milletin ferdi olmak en büyük şeref" dedi

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER