Trabzon'da Kadınlar İnşaat Sektöründe Söz Sahibi

Trabzon’da kadınlar artık inşaat sektöründe söz sahibi olmaya başladı. Kamyonlardan tuğla boşaltarak aile bütçesine katkıda bulunan 60 kadın, işlerinin hiç de zor olmadığını ifade ediyor. Yaklaşık 16 yıldır tuğla taşıyarak aile...

Trabzon'da Kadınlar İnşaat Sektöründe Söz Sahibi
banner537
Trabzon’da kadınlar artık inşaat sektöründe söz sahibi olmaya başladı. Kamyonlardan tuğla boşaltarak aile bütçesine katkıda bulunan 60 kadın, işlerinin hiç de zor olmadığını ifade ediyor. Yaklaşık 16 yıldır tuğla taşıyarak aile bütçesine katkıda bulunan ekibin başı Nurgül Sarı, bu sayede üç çocuğundan ikisini üniversitede okuttuğunu söyledi.

Ekipte yer alan 3 çocuk annesi Gülüşan Dil, Fatma Köse, 10 çocuk annesi Nesrin Güdü işlerinin hiç de zor olmadığını belirtirlerken bu sayede aile bütçesine katkıda bulunarak çocuklarını okuttuklarını söyledi. Zaman zaman günde iki kamyondan 20 bin tuğla boşaltan kadınlar, bu işe alıştıklarını belirtirken evlerine ayıracak zamanlarının da bulunduğunu bildirdi. Eşlerinin farklı işlerde çalıştıklarını belirten kadınlar evde herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtirken ailelerine ayıracak zamanlarının olduğunu belirtti.

Öte yandan Trabzon’da beş ekip halinde 60 kadar tuğla taşıyan kadın bulunduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER