Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze’ye 166 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi. İsrail’in son 24 saatte Gazze’ye yönelik saldırılarında 104 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 162 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 31 bin 923'e, yaralı sayısının da 74 bin 96'ya ulaştığı bildirildi.

‘HALA ENKAZ ALTINDA ÖLÜLER BULUNUYOR’

AB, 35 bin genç için trenle ücretsiz Avrupa turu düzenleyecek AB, 35 bin genç için trenle ücretsiz Avrupa turu düzenleyecek

Yapılan açıklamada hala enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı vurgulandı.

IFRC: NEREDEYSE HİÇ GIDA KALMADI

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), sanal medyadan yaptığı açıklamayla Gazze’de neredeyse hiç gıdanın olmadığını ve milyonlarca kişinin açılıkla karşı karşıya olduğunu açıkladı. Açıklamada bazı çocukların yetersiz beslenme sorunuyla, bazılarının ise açlıkla karşı karşıya olduğu vurgulandı. Açıklamada, milyonlarca kişinin açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu Gazze’ye, daha fazla insani yardımın hızla ve engelsiz bir şekilde ulaştırılması gerektiği denildi. 

Gazze’de en az 27 çocuk açlık ve susuzluk nedeniyle hayatını kaybetmişti.