Dolar 6,70'i geçti

Küresel piyasalardaki satıcılı seyre paralel olarak dolar, yukarı yönlü trendini sürdürdü ve güne 6,70'in üzerinde başladı. Petrol fiyatları ise Suudi Arabistan ile Rusya’nın uzlaşacağı haberleri üzerine yükselişe geçti.

Dolar 6,70'i geçti

Koronavirüsün küresel piyasalara olumsuz etkisi sürmeye devam ediyor. ABD borsaları dünkü kapanışta yüzde 4'ün üzerinde sert düşüşler kaydederken, Asya borsaları yatay ve hafif eksilerle güne başladı. ABD vadelileri ise hafif artıda değerleniyor.

Dolar/TL kuru, güne 6,70'in üzerinde başladı. Dolar/TL gece yarısından bu yana 6,7120'ye kadar tırmandı. Euro/TL kuru ise 7,35 civarında el değiştiriyor.

PETROL FİYATLARI ARTTI

Günün hareketli konu başlığı petrol fiyatları oldu. Petrol fiyatları, Rusya ve Suudi Arabistan'ın uzlaşacağı haberleri ile yüzde 6'nın üzerinde yükseliş kaydetti. Dün 24 dolar seviyelerindeki brent petrolde varil fiyatı, bu sabah 26 doların üzerine çıktı. ABD Başkanı Donald Trump, önümüzdeki birkaç gün içinde Suudi Arabistan ve Rusya'nın fiyat savaşını sona erdirecek bir petrol üretim anlaşmasına sağlanmasını beklediğini söyledi. Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, ABD'nin global petrol piyasalarındaki oynaklığı düzeltmek için dünyanın en büyük petrol üreticileri ile birlikte çalışacaklarını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER