Van’ın turistik ilçesi Edremit, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde tatilcilerin akınına uğradı. Yaklaşık 130 bin nüfusa sahip ilçenin günlük nüfusu, tatil boyunca oldukça arttı. Günübirlik ziyaretçilerle, ilçe en kalabalık bayramlarından birini yaşadı.

Edremit Belediyesi Temizlik

2 bin tondan fazla çöp toplandı, düzenleme çalışmaları aralıksız sürdü 

Birçok müdürlüğün dâhil olduğu bir koordinasyon kuran Edremit Belediyesi, tatil boyunca 150 personelin yer aldığı ekip ve onlarca araçla kıyıdaki temizlik, çevre düzenleme, yeşil alan sulama ve devriye çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 3 vardiya şeklinde yürütülen çalışmalar kapsamında 2 bin tondan fazla çöp toplandı. Kurban kesim yerlerinde de temizlik ve düzenleme çalışması yürüten belediye ekipleri, tatil boyunca ilçe genelinde 360 ton hafriyat topladı.

Edremit Belediyesi Temizlik1

Van'da AKP’li başkan seçimi kaybedince yardım kartlarındaki parayı geri çekti Van'da AKP’li başkan seçimi kaybedince yardım kartlarındaki parayı geri çekti

Eşbaşkanlar: Emekçi arkadaşlarımızla sürekli sahadaydık 

Konuyla ilgili açıklama yapan belediye eşbaşkanları Rabia Başak Koç ve Cemil Komi, tatil boyunca yoğun mesai harcadıklarını söyledi. Eşbaşkanlar, ‘’9 günlük bayram tatilinde il dışından ve komşu ülkelerden yoğun bir ziyaretçi ağırladık. Kıyılarımız ve mesire alanlarımız 9 gün boyunca yoğun olarak kullanıldı. Havaların güzel olması ve tatilin nispeten uzun olması açısından bu tabloyu tahmin ederek bir koordinasyon kurduk. Koordinasyon üzerinden yoğun mesai harcayarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Emekçi arkadaşlarımızla beraber bayram günü dâhil sahada çalıştık, ziyaretçilerin daha iyi vakit geçirmeleri için gayret gösterdik. Park ve bahçelerin bakımını da ziyaretçileri rahatsız etmeden yaptık. Zabıta birimimiz ise devriyelerini aralıksız bir şekilde sürdürdü.’’ İfadelerine yer verdi. 

Edremit Belediyesi Temizlik2

Duyarlılık çağrısı 

Yaz mevsiminde sahilin kullanılmaya devam edileceğine dikkat çeken eşbaşkanlar, duyarlılık çağrısı yaptı. ’İlçemiz yaz boyunca yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam edecek. Biz aynı hassasiyet ve özveri ile elimizden geleni yapacağız. Ancak misafirlerimizin de bu konuda biraz duyarlı olması hem çevrenin temiz kalması hem de iş yükümüzün azalması açısından oldukça önemli. Bu nedenle halkımızın çevreyi kirletmeme yönünde biraz daha hassasiyet göstermesi bizleri oldukça mutlu edecek.’’

Edremit Belediyesi Temizlik-1