Kara para aklama suçuyla tutuklanan Engin Polat ve Dilan Polat soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Dilan Polat’ın sabun satışı ve influencer ücreti adı altında 1 milyar liralık gelir elde ettiği tespit edildi.

Soruşturma kapsamında Polat çiftine ait 60 şirket ve gerçek kişinin ticari faaliyetleri incelendi. Şüphelilerin mal varlıkları ile mali durumunun uyumsuz olduğu tespit edilirken, yaklaşık 1 milyar lira tutarındaki paranın kaynağı MASAK raporuyla belirlenecek.

Ayrıca, Dilan Polat’a ait şirkete 2021-2023 yılları arasında milyonlarca liralık influencer ücreti gönderildiği ortaya çıktı.

Paraların şirketler arasında transfer edildiği, Engin ve Dilan Polat’ın kendisi ve akrabaları üzerinde kurdukları şirketler arasında transfer edilip, en son da nakit çekim yapılarak Engin Polat’ın yetkili ve sahibi olduğu şirkete elden yatırıldığı tespit edildi.

Tuğçe Kandemir dünyaevine girdi: Bu artık mutluluk öyküsü Tuğçe Kandemir dünyaevine girdi: Bu artık mutluluk öyküsü

Soruşturma kapsamında Engin ve Dilan Polat ile hareket ederek organize bir yapı dahilinde hareket edip, yasal olmayan yollardan elde edilen malvarlığı değerlerini yani kara parayı akladıkları yönünde kuvvetli iddialar mevcut.