Yozgat’ta AKP’li Boğazlıyan Belediyesi’nin depremzedeler için topladığı yardımların marketlere verildiğine yönelik haberlere erişim engeli getirildi.

'Fatih Terim Fonu': Seçil Erzan satılacak ev varmış gibi Tarabya'yı gezdirip para almış 'Fatih Terim Fonu': Seçil Erzan satılacak ev varmış gibi Tarabya'yı gezdirip para almış

Onbinlerce insanın hayatını kaybettiği 6 Şubat depremi sonrası depremzedeler için Türkiye’nin her yanından gelen yardımların, Boğazlıyan Belediyesi’nce marketlere verildiği iddia edilmişti. Boğazlıyan İlçe Belediyesi’nin CHP’li Grup Başkanvekili Sinan Budak, marketlere verilen yardımların seçim yatırımına çevrileceğini ileri sürmüştü.

Boğazlıyan Belediyesi, medyada çıkan haberlere, erişim engeli getirtti. Boğazlıyan Sulh Ceza Hakimliği kararda, konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü ve belediye başkanı Gökhan Coşar’ın halk gözündeki itibarının zedelendiğine ve küçük düşürüldüğüne hükmederek, haberler için erişim engeli kararı aldı.

Söz konusu haberlerde, Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın, marketlere deprem malzemeleri bedava vererek, seçim döneminde halka dağıtmak üzere geri almak istediği vurgulanıyordu.