Hatimoğulları: Eşit ve ortak bir yaşamı hep beraber kurabiliriz Hatimoğulları: Eşit ve ortak bir yaşamı hep beraber kurabiliriz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, tutuklu TİP Milletvekili Can Atalay ile ilgili Yargıtay kararı nedeniyle "anayasa mitingi" düzenleyeceklerini duyurdu. Ankara Tandoğan Meydanı'nda 14 Ocak saat 13.00'te yapılacak miting için çağrıda bulunan Özel, 9 Ocak'ta ise Meclis Genel Kurulu'nu toplantıya çağırdıklarını söyleyerek, "TBMM'yi kendi iradesine karşı yapılan bu darbe girişimine karşı olağanüstü toplantıya çağırıyoruz" dedi.

TEMELLİ: MECLİS TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRSİN

Özel’in çağrısına sanal medya hesabından yaptığı açıklama ile karşılık veren Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Sezai Temelli, “Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin TİP milletvekili Can Atalay kararına karşı CHP’nin Meclis’i 9 Ocak’ta olağanüstü toplantıya çağırmasına imza attık. Sayın Özgür Özel’in çağrıya imza atan partileri sayarken partimizi zikretmemesinin sehven olduğunu düşünüyoruz. Meclis iradesine darbe anlamına gelen ve Türkiye’deki hukuksuzluğun vesikası olan Can Atalay kararı başta olmak üzere Türkiye’de hukuk, adalet, demokrasi ve barış mücadelesi için Meclis sürekli devrede olmalı, tarihsel sorumluluğunu yerine getirmelidir” dedi.