Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları, sandık güvenliğine dair sanal medya hesaplarından çağrıda bulundu. 

Doğan’dan Mardin ve Diyarbakır'a müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar Doğan’dan Mardin ve Diyarbakır'a müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar

Bakırhan, "Değerli, emektar sandık görevlilerimiz, kıymetli halkımız; Sandıkları bir an bile boş bırakmayalım. Bilmeliyiz ki boş bıraktığımız her alan, boş bıraktığımız her saniye irade hırsızları için fırsattır. Hilebazlara fırsat vermeyeceğiz. Sakın rehavete kapılmayalım! Oy torbasının İlçe Seçim Kuruluna intikalini dikkatle takip edelim. İlçe Seçim Kurullarındaki birleştirme işlemlerini de büyük bir dikkatle izleyelim. İlçe Seçim Kurullarında sandık sonuçlarının YSK sistemine girişi sırasında yapılabilecek hilelere karşı uyanık olacağız, gözümüzü kırpmayacağız" diye kaydetti. 

Hatimoğulları ise, "Değerli arkadaşlar, sandık görevlileri ve halklarımız, oy sayımları sürüyor. Her türlü manipülasyona karşı tek bir an bile sandıkları korumaktan vazgeçmeyelim. Rehavete kapılmayalım, iktidarın kara propagandasına karşı irademizi savunalım. Oy torbalarını İlçe Seçim Kuruluna kadar dikkatle takip edelim. Birleştirme işlemlerini dikkatli şekilde izleyelim. Her an hile yapabileceklerini unutmayarak irademize sahip çıkalım" çağrısı yaptı.