Kadınların ve erkeklerin rutin olarak yaptıkları gerektiğinde de  yaptırdıkları cilt bakımı işlemi cilt tipine uygun ürünlerle yapılmaktadır. Cilt bakımı işlemi güvenilir kozmetik markaların temizleyici, nemlendirici ve besleyici bakım ürünleri kullanılarak evde yapılabilmektedir. Evde cilt bakımı öncelikle cilt tipine uygun temizleyici ile cilde uygulanıp ılık su ile durulanmalıdır. İyice kurulan cilde nemlendirici ürünler uygulanarak cildin nemlendirilmesi sağlanır.

Kuru ciltlerin bakımında yağlı nemlendiriciler tercih edilirken yağlı ciltlerin nemlendirilmesinde ise yağsız nemlendiriciler kullanılmalıdır. Çünkü yağlı ciltlere yağlı nemlendiriciler uygulandığı zaman ciltte sivilceler oluşmasına yol açar. Evde yapılan cilt bakımı sorunsuz ciltlerde etkili olmaktadır. Bazı durumlarda cilt bakımı işleminin güzellik uzmanının yapması gerekebilir. Sorunlu ciltlerde cilt bakımı güzellik merkezlerinde yapılır.

Cilt Bakimi Faydalari 3

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 

Sorunlu olan ciltlerde cilt bakımının güzellik uzmanları eşliğinde uygun ekipmanla yapılması gerekir. Ciltlerde oluşan lekelerin tedavisi uygun aletlerle ve kremlerle güzellik uzmanı tarafından yapılır. Cilt bakımı işlemleri arasında akne tedavisi ve cilde vitamin verilmesi uygulamalarının profesyonel bir şekilde yapıldığı güzellik merkezi birçok kadın ve erkeğin hizmet aldığı merkezlerdir. Cilt bakımı işlemleri arasında kirpik lifting, kaş bleaching, ipek kirpik, kalıcı makyaj ve lazer epilasyon işlemleri yapılmaktadır. Güneş lekeleri tedavisi ve cilt değişimi problemleri uygun medikal ürünlerle uzman ekip ve ekipmanlarla güzellik merkezlerinde yapılmaktadır. 

Cilt Bakımı 2 

Cilt Bakımı Yapmanın Faydaları

Cilt bakımı kişilerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan en önemli bakımlardan biridir. Ciltte oluşacak herhangi bir leke bile insanlarda özgüven probleminin oluşmasına sebep olmaktadır. Cilt bakımı eğer cilt sorunsuz ve pürüzsüzse uygun ve kaliteli cilt bakım ürünleri ile evde yapılabilir. Eğer ciltte leke, akne ve yağ bezesi varsa cilt bakımının profesyonel bir güzellik uzmanı tarafından yapılması gerekir. 

Cilt bakımı konusunda uzman olan profesyonel güzellik uzmanları ciltteki sorunları tespit edip ona göre uygun cihazlarla cilt bakımını yapar. Ciltteki soruna göre işlem yapılmakla birlikte gerektiğinde kuru ciltlere nem terapisi yapılabilirken yağlı ve lekeli ciltlere karbon peeling işlemi uygulanır. Güzellik merkezlerinde cilt bakımı sadece yüz bakımı olarak değil tüm vücut odaklı olup el, ayak ve tırnak bakım işlemleri de profesyonel bir şekilde yapılır.

Kansere en dayanıklı kan grubu hangisi? Kansere en dayanıklı kan grubu hangisi?