Van’ın Çaldıran ilçesi Anadolu Lisesi üçüncü yıl mezunlarının mezuniyet töreninde ilçede ilk defa yaşanan pilav günüyle kutlandı.

Anaolu Lisesi bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Eski ve yeni mezunları buluşturan etkinlikte bol bol halay çekildi. Etkinlikte bir konuşma yapan okul müdürü Kenan Eskimen, dört yıl önce bu okula büyük umutlarla gelip kendilerine emanet edilen 39 öğrencinin mezun etmenin onurunu gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bir yandan gurur duyarken, bir yandan da bizden ayrılmalarının hüznünü yaşıyoruz. Geçen yıllarda mezun ettiğimiz öğrencilerimizle bir arada olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün bu törende ilçede bir ilki gerçekleştiriyoruz. Geleneksel hale getirerek uzun süre devam etmesini arzuluyoruz. Pilav günü ile önceki yıllarda mezun ettiğimiz öğrencilerimizi, öğretmenlerimizle buluşturarak bir nebze de olsun hasret gidermelerini sağlamak. Bu etkinlik, bilgi, birikim ve tecrübelerini genç kardeşlerine aktarma ve destek olma fırsatını çıkarmıştır. Mezun olacak öğrencilere önlerinde uzun bir dönem olduğunu belirterek bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

Çaldıran'da HDP’li Orhan’ın açıklamasına polis engeli Çaldıran'da HDP’li Orhan’ın açıklamasına polis engeli

Diplomalarını alan öğrenciler, sahnedeki yerlerini alarak en heyecanlı sahne olan kep atma törenine katıldılar. Geri sayımla birlikte keplerini havaya atan öğrenciler, aileleri ile birlikte mezun olmanın mutluluğunu paylaştılar.