Veysel Keser Kimdir ?

Arınçkus (Kavuştuk) Köyünde doğdu. ilkokul , ortaokul ve liseyi Ercişte tamamlayan Keser, -E-ART Academiada , İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümünü okudu.

-Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Y.lisans mezunu olan Keser, -Özgür Üniversite'de İnsanlık tarihi ve ekonomi-politik dersler aldı. -Veysel Keser, CCIP (Chamber for Cooperation and Incentive Partnership) davetlisi olarak İtalya'ya giderek eğitim programına katıldı. Yerel idarelerde coğrafi ve kent bilgi sistemi üzerine (INTEGRAPH) İtalya deneyimi, jeo-uzamsal destekli karar verme ve İtalya'daki kentleşme modelleri üzerine eğitim programlarına katılan Keser, -GABB veTBB vermiş olduğu belediyeler kanunu imar ve mevzuat ile ilgili onlarca eğitim programına katılıp ders verdi.

-ODTÜ proje yönetimi 2015 -SEM eğitimini tamamladı

Öğrencilik hayatı ve sonrasında siyasette aktif olarak yer alan Keser, Sivil toplum örgütlerinin yanı sıra HADEP ,DEHAP,ÖZGÜR PARTİ VE DTP gibi partilerde yöneticilik ve il başkanlığı yaptı. Uzun bir süre inşaat sektöründe müteahhitlik ve proje Koordinatörlüğü yaptı. DTP’ nin ilk oluşumundan beri bu partinin çeşitli kademelerinde hizmet veren Keser, DTP Antalya Koruyucu İl Başkanlığı yaptı.

- 29 Mart 2009 seçimlerinde DTP den Çelebibağı Belediye Başkanlığına seçildi. 2010 BDP Merkezi Yerel Yönetimler Komisyonu Üyeliğine seçildi. KCK adı altında yapılan siyasi operasyonlarda tutuklandı. Van F tipi cezaevinde kaldı.

-Çeşitli gazetelerde özgür gündem, radikal,aryen haber Türkiye yazarlar gündeminde Kentleşme üzerine yüzü aşkin yazısı yayınlandı. -DO yayınlarında ‘Kürtler Yerel İdareleri Ve Özerklik’ adlı kitap çalışması yayınlandı .kitapyurdunun araştırma-ınceleme türünde en çok satan kitaplar arasında yer aldı.

-2014 te Van Merkez İpekyolu Belediyesi Eş başkanlığına aday oldu ve seçildi.toplaminda iki dönem 10 yıl belediye başkanlığına seçilen KESER her seferinde demokratik halk belediyeciliğine tahamül etmeyen merkezi iktidar tarafindan müdahaleye uğradı. 11 eylül 2016 tarihinde yerine vekaletten vali yardımcısı kayyum olarak atandı.