Ahmet Nur Çebi'nin istifası sonrası Beşiktaş'ın yeni başkanının belirleneceği Olağanüstü Seçimli Genel Kurul, BJK Emlakjet Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Başkanlık için yarışan Hasan Arat 7 bin 271 oy alırken, diğer aday Serdal Adalı 4 bin 557 oyda kaldı.

Hasan Arat böylece 3'üncü kez girdiği yarışta bu kez başkan seçilmiş oldu. Arat, 2000 ve 2002'de de başkan adayı olmuş ancak Serdar Bilgili iki seçimi de kazanmıştı.

Arat’ın yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor: Hüseyin Yücel, Cüneyt Sezgin, Onur Göçmez, Yalçın Ayaydın, Mete Vardar, M. Kaan Şakul, Altın Mimir, Feyyaz Uçar, Işıl Zeybek, Ekrem Keçoğlu, Kadir Kılıç, Çağlayan Tuğal, Bünyamin Burak Aslan.

Beşiktaş’ın Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda “çok büyük bir demokrasi dersi verdiğini” kaydeden Arat, “Binlerce insan kuyrukta bekledi. Bu markanın, bu armanın ne kadar büyük olduğunu tüm Türkiye gördü. Beşiktaş her şeye layıktır. Tüm yönetim kurulu ile birlikte biz büyük ve iyi bir takımız. Bizim işimiz şimdi başlıyor. Bu gece bitmedi. Beşiktaşlının şansı büyük, yolu açık olsun” dedi.

Amedspor 'yıldızlar topluluğu' kurmak için harekete geçti! Kimler listede? Amedspor 'yıldızlar topluluğu' kurmak için harekete geçti! Kimler listede?

Hasan Arat kimdir?

Hasan Arat, kişisel internet sitesindeki bilgilere göre 1959 yılında Adana’da doğdu. Liseyi Haydarpaşa Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Hasan Arat, 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynadı. Kariyerine Adana Demirspor’da başladıktan sonra 1977’da transfer olduğu Beşiktaş’ta 5 yıl forma giydi.

Arat, 1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın İşadamı’ ödülüne layık görüldü.

Arat, 1998-2000 yılları arasında Beşiktaş'ta Süleyman Seba başkanlığındaki yönetim kurulunda ikinci başkanlık görevinde bulundu.

İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’na aday olması sürecini yönetti.

Arat ayrıca Avrupa Olimpiyat Komitesi İcra Kurulu Üyesi, Dünya Atletizm Birliği İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komisyonu Başkan Yardımcısı.